A tudósok és nagyvállalatok már az olaj utáni világra készülnek! Már a mi életünkben elfogy a Föld összes olajkészlete!
Úgy tűnik, hogy elértük a végső fordulópontot?
Olyan folyamatok indulhatnak meg, melyek egyértelműsítik mindneki számára, hogy vége, nincs többé olaj.
Legalábbis a tudósok szerint olyan drasztikus ütemben fogynak a bolygó olajkészletei, hogy évtizedekre – legfeljebb 4-5 évtizedre – vagyunka ttól, hogy ne legyen egyetlen csepp üzemanyag sem, amit autóinkba tölthetünk.
Angliában 2040-től tiltanák be a fosszilis üzemanyagok használatát, de a zöldek és egyes parlamenti képviselők már egy korábbi időpont mellett kardoskodnak.
A Shell vezére támogatja az ötletet. A nagy autógyárak és olajcégek felismerték, hogy kénytelenek felkészülni egy olaj utáni korszakra.
Mit jelent ez? Azt, hogy eddig, és ne tovább…
Hogya hamarosan muszáj lesz az emberiség és az emberi infrastruktúra túlélésének érdekében egy teljes technológiai forradalmon átverekednie magát a fajunknak.
ha ugyanis elfogy az olaj, rengeteg minden nem fog működni, mivel számtalan dolog erre épül, hiszed vagy sem, de most még a gazdaság is.
Azt is jelenti még, hogy az olajmultik valamilyen szinten már belátták, az elektromos járművek térnyerése megállíthatatlan, de főleg azt, hogy a vásárlóközönség tisztában van a fosszilis üzemanyagok elégetésének káros voltával, és inkább zöldebb megoldást választana.
Igazi átrendeződés zajlik a piacon és a fosszilis energiák felhasználása terén.
Mindenki arra a bizonyos utolsó órára, és annak túlélésére készül, mely az olaj deficit holtpontját fogja jelenteni néhány évtized múlva.
A Shell azzal válaszolt az elektromos autók térnyerésére, hogy megvásárolt több olyan céget, melyek az eletkromos autók infrastruktúráját adják, vagyis az akkutöltőállomások technológiáját.
A BP pedig júniusban 130 millió fontért (nagyjából 171 millió dollárért) vette meg Anglia legnagyobb elektromos autó töltőkkel foglalkozó cégét, a Chargemastert, mely már 6500 töltőpontot üzemeltet. A vállalkozás a BP 1200 benzinkútjánál létesít még töltőket.
Vagyis az időnk ketyeg.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Eléggé súlyos és komoly lehet a helyzet, ha már a Shell és a hozzá hasonló vállalatok is belátták, hogy hamarosan eljön az út vége.