Az ember amióta csak létezik a világ, és képes a komplex gondolkodásra, elfantáziálgatott arról, hogy milyen lenne visszafordítani az idő kerekét.
Az időutazás rengeteg zenét, filmet és egyéb műalkotást megihletett, de még a tudományos világot is foglalkoztatni kezdte az elmúlt évtizedekben.
A kérdés megosztó: bár korábban többen gondolták úgy, hogy maga az időutazás lehetetlen, mára azok vannak többségben, akik a kvantumfizikai felfedezések alapján azt állítják, hogy nem csak, hogy nagyon is léteik, de a nem túl távoli jövőben(?) képesek is lehetünk rá.
A tudósok ráadásul arra is megadták a magyarázatot, hogy miért nem találkoztunk még múltbéli időutazóval, ha a jövőben feltalálhatnak olyan eljárásokat, amikkel vissza lehet utazni.
A kvantumfizikai kutatások rávilágítottak nemrég, hogy az információ a jövőből képes kihatni a múltbéli információcsomagra. Vagyis a jövő képes visszahatni a múltra, mintegy megváltoztatva, vagy előre predesztinálva azt.
Ez pedig óriási jelentőségű felfedezés, ami két dolgot is jelenthet.
Az egyik az, hogy a világ lehetséges, hogy eleve elrendeltetett, azaz nem lehet változtatni a menetén, minden előre meg van írva, és ki van számítva. Ha így van, akkor magától adódik: lehetséges is benne időt utazni, mivel előre kiszámítható valamilyen egyenlet mentén a jövő és visszafejthető a múlt.
Az már más kérdés, hogy meg lehet-e változtatni, de erre ad választ a másik dolog.
A másik következtetése pedig az, hogy az információ ráhatással van a múltra, azaz bizonyos mértékben megváltoztathatja azt.
Ez pedig teljes mértékben ellentmond a tudósok jelenlegi ismereteinek.
Egyre több olyan hír lát napvilágot mostanában, melyek arról számolnak be, hogy a tudósok nem tétováznak, és a CERN részecskeütköztetőben, valamint más elszeparált laborokban próbálnak rájönni az időutazás nyitjára.
Arra a paradoxonra is megvan már a magyarázat, hogy miért nincsenek időutazók a jelenben. Egyrészt az időutazás feltalálásának napja egy hurkot hoz létre, vagyis az azelőtti időkre vagy lehetetlen lesz visszamenni, vagy pedig ha lehetséges, akkor két eset van:
- Vagy vissza lehet utazni, de nem lehet megváltoztatni a múltat, csak olyan mértékben, ami változások a jelenben is érvényben vannak.
- Vagy minden egyes múltbéli változtatással egy párhuzamos idővonal jön létre az eredeti mellett, így a miénk a téridő összeomlásának elkerülése érdekében sértetlen, változatlan marad.
Akárhogy is, a Nagy hadronütköztetőben többek között ezekre is próbálnak rájönni. Olyan kísérletek zajlanak, melyek sokak szerint veszélyesek is lehetnek a Földre nézve.
A tudósok a tűzzel játszanak, és még maguk sem értik teljesen a részecskék viselkedését bizonyos közegekben.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Kapukat próbálnak nyitni más, párhuzamos dimenziókra és valóságokra. Sokak szerint ez lehet majd a kulcs a jövőben arra, hogy az idősíkok között is utazni tudjunk.