Kozmikus átjáró a mi rendszerünkben? Csillagközi veszély, és bolygófaló tőlünk nem messze?
Egy friss tanulmány igencsak ijesztő dolgokat állít.
Könnyen lehet, hogy bizonyossá válhat valami, ami eddig rejtve volt előlünk.
Az emberiségre is hatással lehet az a titokzatos objektum, melynek a nyomait már egy ideje észlelik, de senki sem tudta, hogy mi lehet.
Eleinte a kilencedik bolygó nyomainak gondolták, ám most egy másik tanulmány ezzel ellentétes dolgot állít.
Most azt mondják, hogy ez a Naprendszeren belüli szokatlan erőt gyakorló anomália nem más, mint egy feketelyuk.
Ezt jelenleg több csillagász is osztja, ugyanis valóban minden jel erre utal.
A számítások alapján az égitest tíz földtömegű, és 20 ezer földi év alatt kerüli meg a Napot.
Az új tanulmányban a szerzők azt írják, az objektum nem feltétlenül bolygó, hanem egy kicsi, bolygótömegű fekete lyuk is lehet.
A kutatók úgy vélik, amennyiben igazuk van, képesek lesznek kimutatni azokat a nagy erejű gamma-sugarakat, amelyeket a feltételezett fekete lyuk körüli részecskék hoznak létre.
Jakub Scholtz, a Durhami Egyetem munkatársa és James Unwin, a Chicagói Illinois-i Egyetem szakértője szerint az objektum tömege megegyezhet a feltételezett kilencedik bolygó tömegével, így rendkívüli sűrűséggel bírhat,
és nagyjából akkora lehet, mint egy bowlinggolyó.
A kutatók úgy gondolják, az égitest keresése során érdemes egzotikusabb objektumokban is gondolkodni, így ugyanis bővíthetik a kutatást.
A fekete lyuk elmélete például azt jelenti, hogy nem csak a látható fényben érdemes vizsgálni az objektum potenciális nyomait.
Szerencsére a tudósok szerint nem jelent ránk veszélyt, ez egy sokkal kisebb méretű feketelyuk, mint az átlagos feketelyukak.
Ugyanakkor magyarázatot adhat számos érdekes jelenségre: például hogy időnként miért jelennek megs zinte a semmiből objektumok, csillagközi égitestek.
Egyes elméletek szerint ugyanis egyes feketelyukak akár kozmikus portálként is szolgálhatnak, vagyis csak látszólag nyelnek el minden anyagot, időnként “kilöknek” magukból dolgokat.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Persze ezt az elméletet nem támasztja alá egyelőre semmilyen tudományos bizonyíték, így a csillagászokra esik a feladat, hogy több bizonyítékot gyűjtsenek…