A Bilderberg döntéseit a 35 tagot számláló operatív bizottság hozza meg, amelynek része egy, belső körös tagokból álló tanácsadó bizottság.
Az operatív bizottság tagjai közt volt David Rockefeller; a brit Lord Roll, az S. G. Warburg kereskedelmi bank elnöke, a Bank of England igazgatói táblájának tagja.
A német Otto Wolff von Amerongen; Rockefeller bizalmasa, Giovanni Agnelli az olasz FIAT-tól.
Henry Kissinger; James D. Wolfensohn Wall Street-i bankár, a Világbank vezetője; Jorma Ollila, a Nokia Corporation elnöke.
A 2012 májusában megtartott Bilderberg találkozó résztvevői listájának alaposabb szemügyre vétele elég jól leleplezi, hogyan is működik ma a globális hatalom.
A 2012. május 31-én megtartott Bilderberg találkozó az amerikai választás évében volt, és – elég jelentős módon – Chantilly-ben, Virginia államban tartották, Washingtontól nem messze.
A pletykák szerint Barack Obama is részt vett, de a Bilderberg nem hozza nyilvánosságra az ilyen hírességek megjelenését.
Az esemény résztvevőinek hivatalos listája a következő jelentős személyek neveit tartalmazta Németországból:
- Josef Ackermann, a Deutsche Bank igazgatósági tanácsának elnöke
- Thomas Enders, az Airbus német vezetője, a Bilderberg operatív bizottságának tagja
- Wolfgang Ischinger, az elit Müncheni Biztonsági Konferencia és az Allianz AG elnöke
- Roland Koch, Hessen egykori miniszterelnöke
- Peter Löscher, a Siemens vezérigazgatója
- Matthias Nass, a Die Zeit vezető nemzetközi tudósítója
- Wolfgang Reitzle, a Linde AG vezérigazgatója
- Jürgen Trittin, az Alliance 90/Zöld Párt tagja.
A fenti német résztvevők mellett a világ legbefolyásosabb emberei közül jelent meg néhány.
A listán szerepel Marcus Agius, a korrupt brit Barclays Bank elnöke; Pascal Lamy, a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatója, az EU versenypolitikai, kereskedelmi és digitális egységes piacának biztosa (az EU gazdaságokat formáló három, kulcsfontosságú EU pozíció).
A Bilderbergen abban az évben részt vettek még többek között a Fiat, Saint-Gobain, HSBC Bank Holdings, BP, Royal Dutch Shell, Norsk Hydro, Telecom Italia, Unilever, Nokia, Michelin Group, Novartis, AXA biztosítási csoport, a portugál BANIF bank elnökei vagy vezérigazgatói, illetve a Davosi Világgazdasági Fórum alelnöke.
A Bilderberg amerikai résztvevőit illetően, a listán szerepelt Henry Kissinger, a Bilderberg operatív bizottságának tagja; John Kerry akkori amerikai szenátor, James Wolfensohn, a Világbank egykori feje; Daniel Yergin palaenergia-támogató az IHS-ből (2012-ben Obama stratégiai nyomást gyakorolt, a palaolajat használva politikai eszközként).
A listán szerepeltek még a Goldman Sachs, a Citigroup és a Lazard USA vezető bankárai is.
És egy furcsa amerikai résztvevő, egy évvel az amerikai NSA kémkedését felfedő Snowden-ügyet megelőzően:
Keith Alexander amerikai tábornok, az NSA igazgatója. Alexander, bár az NSA-nál lemondásra kényszerült, 2014-ben újra meghívták a Bilderberg találkozóra.
Jessica Matthews, a Carnegie Alapítvány elnöke, a GMO termelő Dow Chemical igazgatója is jelen volt Chantillyben.
A Bilderbergen szép számmal képviseltették magukat az amerikai neokonzervatívok is, ideértve a 2003-as iraki háború kitervelőjét, Richard Perle-t az AEI agytrösztből, és Marie-josee Kravist a Hudson Intézetből. Obama nemzetbiztonsági tanácsadója, a Bilderberg operatív tanácsának tagja, Thomas Donilon szintén jelen volt.
Gyakorlatilag az Obama-kormány két, a nemzetbiztonságot illetően legbefolyásosabb alakja – Alexander tábornok és az NSC-s Donilon – Bilderberg-bennfentesek voltak.
A 2012-es találkozón figyelemre méltó módon jelen voltak kulcsfontosságú személyek Törökországból, Oroszországból és Kínából is. Japánból látszólag senki nem került meghívásra. Mustafa Koc, Törökország legbefolyásosabb iparosainak egyike abban az évben részt vett a Bilderbergen, Ali Babacan helyettes gazdasági- és pénzügyminiszter társaságában.
Kína, az új vendég Ying Fu helyettes külügyminiszter személyében képviseltette magát.
2012-ben a Bilderberg és Washington még rezsimváltásra számítottak Irakban, és elhívták Bassma Kodmanit, az ellenzéki Szíriai Nemzeti Tanács külügyi vezetőjét.
A találkozó legkülönösebb eleme az volt, hogy a Bilderbergre 2012-ben meghívást kapott néhány orosz is, bennfentes vendégként, bár egyikük sem tartozott a putyini kormányhoz.
A Bilderberg találkozó májusban volt, Vladimir Putyin pedig nem sokkal az előtt került hivatalba az Orosz Föderáció választott elnökeként, Medvegyevet váltva a poszton.
A Bilderberg orosz résztvevői közt voltak a Putyin-ellenes ellenállás kulcsfigurái, többek közt Garri Kaszparov, az ellenzéki Egyesült Civil Front vezére, és Anatolij Csubajsz, aki Boris Jelcin elnöksége alatt kulcsszerepet játszott az orosz állami ipar és állami vagyon IMF által diktált tömeges privatizálásában és kifosztásában.
Csubajszt megjutalmazták szolgálataiért, és meghívták, hogy csatlakozzon a Külügyi Kapcsolatok Tanácsának (KKT) globális tanácsadói testületéhez, közvetlenül 2012-es Bilderberges részvételét követően. Ő volt ezen felül a korrupt Wall Street-i JPMorgan Chase bank tanácsadója.
Összegezve, a Bilderberg találkozó, az amerikai és európai oligarchia globalizációs agendájának előmozdítását segítő, legbefolyásosabb és legkevésbé ismert agytrösztjeinek egyike áll az atlanti elit globális hatalmi számításainak gyújtópontjában.
Két évtizeddel a Bilderberg alapítását követően, 1974-ben döntöttek úgy David Rockefeller és körei, hogy még egy agytrösztöt létrehoznak, amely hasonlít ugyan a Bilderbergre, de igen szignifikánsan bevonták a „klubba” az akkor feljövőben levő Japánt. Ennek Trilaterális Tanács a neve.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Részlet F. William Engdahl „A Gondolatgyárak” című könyvéből