Egy perzsa faluban megtalált mumifikált maradványok egy eddig ismeretlen emberi civilizáció részei lehetnek?
Létezhet egy oylan velőtrázó igazság a sötét és máig homályos emberi múlttal kapcsolatban, ami komolyan érintheti az egész bolygót.
Ehhez pedig köze lehet oylan letűnt civilizációknak, mint a perzsa faluban felfedezett egykor bizonyosan létező törpe emberekből álló titokzatos népcsoport.
Először 2005 augusztusában találtak olyan maradványokat a területen, amit nem tudtak megmagyarázni.
Ezek ugyanis nem illettek bele a klasszikus evolúciós idővonalba.
Ezek olyan mumifikálódott emberinek tűnő maradványok voltak, amik hihetetlenül picik voltak. Makhunikból kerültek elő, és az antropológiai vizsgálatok hamar megállapították róluk, hogy felnőttekről van szó, nem pedig csecsemőkről vagy gyerekek maradványairól.
Olyanok voltak, mint a törpék, a törpe emberek minden jellemvonásával együtt.
A felfedezésről annak idején még a Press Tv és a világsajtó is beszámolt.
Sokan arról cikkeztek, hogy a törpék városa tényleg létezhetett, és hogy az apró emberekről kialakult mítoszok és beszámolók valósak lehetnek.
A terület, ahonnan előkerültek a Szászánida Birodalom idejéig nyúlik vissza, ez volt az utolsó iráni birodalom az iszlám felemelkedése előtti korszakban.
Magukról a testekről az előzetes vizsgálatok rengeteg mindent kiderítettek.
Többek között megmérték őket, egyenként 25 centiméter magasak voltak, és egy titokzatos vékony réteg borította be őket, melyről nem tudták, hogy mi az.
Később kiderült, hogy ez a test bőre.
Egyes vélekedések még azt is felvetették, hogy Makhunik városa lehetett a híres Liliput városa, amiről Jonathan Swift is írt a Gulliver utazásaiban.
További feltárások során sok csontváz és múmia került elő, ezek vizsgálata megállapította, hogy a település ősi lakói átlagban nem nőttek magasabbra, mint 80 centiméter.
A Törpék városa egy 5000 évvel ezelőtt titokzatos nép otthona lehetett tehát, mely nem hagyott jelentősebb történelmi nyomot, egy eddig ismeretlen civilizáció az emberiség számára.
Jelentős aspektusai Shahdad építészetének a felfedezett furcsa házak, utcák és berendezések. A falak, a mennyezet, a kemencék, polcok és minden berendezés arra utal, hogy csakis törpék használhatták,” – számolt be az Iran Daily.
Mesék és legendák apró népekről, vagy kis emberekről számos helyen megtalálhatók világszerte. Olykor állítólag tolakodóak, de mindig nagyon titokzatosak.
Ez a rejtélyes és egyben titokzatos város sok kérdést felvet az ősi emberi múlttal kapcsolatban.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Vajon mennyire ismerjük a történelmüket? Vajon hány olyan civilizáció lehet még eltemetve a föld alá, ami átírhatná a történelemkönyvek lapjait?