A magyar tenger olyan, mintha a Föld könnye lenne! Az Időkép csapata egy meteorológiai léggömbről, az űr határáról készített felvételeket a tóról.
Egy meteorológiai ballont építettek, majd felengedték, és mikor már közel volt az űr, készítettek egy csomó képet a magyar tengerről.
A képeket a sztratoszféra felső részénél készítette a meteorológiai ballon, tehát ez még nem maga az űr, de annak határán van.
Ezek a felvételek jellemzően 20-30 kilométeres magasságban készültek. A magyarok tehát ezzel a lépéssel lényegében meghódították a világűrt maguknak, bizonyos szempontból.
Azonban nem csak az Időkép csapata volt leleményes, hanem a magyar fiatalok is.
A Budapesti Piarista Gimnázium diákjainak tudományos projektje szintén sztratoszférába kalandozta el az embereket, erről videó is készült, amit legalul tudsz megnézni majd.
Az méréseket végző eszköz Tihanyból indult, 24 kilométeres magasságig jutott és repülése során nagyjából 100 km-t sodródott.
A Piarista Gimnázium tizenegyedikes diákjai,Cseh Domonkos, Dessewffy Domonkos, Fehér Balázs, Illyés András és Tomka Benedek, kitalálták, hogy a gimnázium fennállásának 300. évfordulója alkalmából különleges projektbe fognak: meteorológiai ballonos mérést végeznek a Balaton felett.
Ez volt ahz egész vakmerő vállalkozás alapötlete.
költségeket úgy fedezték, hogy munkájukkal pályáztak a Piarista Diákszövetségnél. Az Országos Meteorológiai Szolgálattól vettek egy léggömböt, amire különböző mérőműszereket szereltek, minden mozzanatot végig lehetett követni a Piaristák Az Űrben Facebook oldalon.
A héliummal megtöltött ballont a a tihanyi Belső-tó partjáról engedték fel, három és fél órás repülése alatt 102 kilométert tett meg és gyönyörű felvételeket készített.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!