Mindennek megvan a maga lelki gyökere: egyre több orvos ismeri el, hogy ÉP TESTBEN ÉP LÉLEK!
Betegség pedig akkor következik be, ha ez az egyensúly felborul. A betegség nagy része a lélekből, vagy szellemből fakad. A fizikai testben csak a tünetek találhatók.
Ez nagyon igaz.
Olyan szinten, hogy korábban több neves orvos, köztük maga Dr. Lenkei Gábor is azt vallotta, hogy a rettegett betegségeknek, mint amilyen például a rák is, a lelki okokban keresendő a gyökere.
Ezt számos tanulmány igazolta az elmúlt években: sőt, egyes tanulmányok azt állítják, hogy nem kizárt, hogy a depresszió már a rák egy korai előjele, vagy maga a kiváltó faktor.
A betegségek valójában tünetek. Nem kórképek. Nem OKOK… OKOZATOK.
A betegség tünetek figyelmeztetnek arra, hogy változtatnunk kell életmódot vagy éppen fel fogást.
A lenti lista támpontot adhat sokaknak a saját életükkel és a testi-lelki egészségük állapotával kapcsolatban.
Ezek alapján el tudsz indulni.
Egy testrész…
Begyulladhat: szellemi-lelki szinten akut terhelés van jelen
Elgennyesedhet: valami idegen hatolt a szervezetbe, amit el kell távolítani (szellemi-lelki téren is)
Túlfeszülhet, megrándulhat: túlzott igénybevételről van szó, melyet meg kell szüntetni
Kificamodhat: szellemi-lelki téren valami nincs rendben, helyre kellene igazítani. Ez egy adott helyzetre is vonatkozhat.
Elgyengülhet: gyakorolni, erősíteni, támogatni kell valamit, hiszen csak akkor jutok előbbre, ha eleget teszek bizonyos követelményeknek.
Működésében zavar keletkezhet: fel kell tennem a kérdést – mi zavar engem a valóságban? Hogyan tudnám helyre állítani a rendet?
Viszkethet vagy éghet: meg kell kérdeznem önmagamtól – mi égeti a valóságban a bőrömet, mi az, ami viszket, hogy rákényszerítsen a törődésre?
Beszűkülhet: megkérdezem hát magamtól – mi szűkít be engem, miként tudnám e tudati beszűkülést elhárítani?
Kitágulhat: milyen téren mentem túl messzire, mit feszítettem túl vagy vettem túlságosan is igénybe?
A klinikusok valaha úgy gondolták, hogy a megbetegedéseknek csak egy meghatározott köre tartozik a pszichoszomatikus zavarok közé.
Ilyenek például a gyomorfekély, asztma, a krónikus fejfájás, a magas vérnyomás és a szívkoszorúér betegség. Az újabb kutatások azonban bebizonyították, hogy a szervi betegségek igen széles körét okozhatják pszichoszociális és fizikai tényezők kölcsönhatásai.
A stressz tehát nem csak ezen “hagyományos” betegségek formájában károsíthatja a fizikai egészséget, hanem más – különösen vírusos és bakteriális fertőzések következtében fellépő – betegségek kialakulásához is hozzájárulhat.
Hha “túlzottan” reagálunk egy minket érő stresszre, melegágyat biztosítunk az ilyen zavarok kialakulásának. Azonosítottak a kardiológusok egy bizonyos személyiségtípust, amelyhez tartozó embereket az állandó ellenségeskedés, cinikusság, türelmetlenség, törtetés és versengés jellemez.
Náluk a világgal való kapcsolatukból adódó folyamatos stressz vezet kardiovaszkuláris betegségekhez.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Nagyon fontos tehát, hogy a lélek teljes legyen, mert csak így teljes a TEST is, és így van meg bennünk a hosszú élethez szükséges tökéletes egyensúly.