Úgy tűnik, hogy valóban eljöhet a nagy világválság, melyet még a 2008-as válságot is előre megjósoló Dr. Végzet megjósolt.
Ráadásul ez a válság Németországgal indulhat meg: a német gazdaság lesz a dominó első ledőlő eleme, melynek már most vannak igen aggasztó és látható jelei.
Az utóbbi bő egy évben azonban hirtelen elkezdtek sokasodni az aggasztó jelek, amelyek a tíz éve töretlen német konjunktúra elakadását jelzik:
- a gazdaság gerincét adó ipar termelése egy éve csökken,
- a válság óta a növekedést tápláló exportpiacok lassulnak,
- a bankrendszer gyenge,
- az infláció tartósan alacsony,
- a politika pedig (részben társadalmi nyomásra) a romló kilátások ellenére sem hajlandó engedni a költségvetési fegyelemből, holott a legnagyobb eséllyel ezzel tudna rövid távon változtatni a helyzeten.
A fentiek miatt az összes elemző, a közgazdászok, de még a jegybank szerint is a válság szélére sodródtak a németek.
Az alapjáraton mindenkinek világos, hogy a válság nagyon komoly hatással lehet Európára is.
Sőt, ezen belül Magyarországot is padlóra küldheti sok más hozzánk hasonló, gazdaságilag nem eléggé “edzett” országhoz hasonlóan.
A régi világ növekedése, a 2008-as válságot követő elmúlt tíz év nyilvánvalóan a végéhez közeledik.
A várható “károk” sokkal nagyobbak lesznek, mint akkor voltak, és biztosak lehetünk benne, hogy ismét csak azok fognak ezen az egészen “nyerészkedni”, akiknek amúgy is rengeteg pénze volt.
Ami azt illeti, a nemzetközi bankárok, pénzemberek és uzsorahiénák már most emelnék a jegybanki alapkamatokat.
A válság kirobbanását komolyan előretolja a kereskedelmi háborúk kialakulása a világban.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Éppen ezért sokak szerint az USA valójában meghatározott céllal próbálja bedönteni a jelen pénzügyi rendszer alapjait, hogy egy “új helyezkedésnek”, újabb hatalmi harcnak adjon teret, amiben ismét meghatározó szereplő lehet a vetélytársakkal szemben, mint amilyen Japán, Kína vagy Oroszország.