Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ pirossal jelöli Magyarországot, az adatok szerint július utolsó hetében négy megbetegedésről is érkezett bejelentés! Járvány alakulhat ki? Mekkora a veszély?
Nemrég közölték a szerb hatóságok, hogy az országban ismét fertőz a nyugat-nílusi vírus:
Eddig 70 esetet regisztráltak, közülük öten bele is haltak a fertőzésbe.
Az RTL Klub Híradója szerette volna megtudni, hogy a járvány megjelent-e nálunk is, kértek, de nem kaptak pontos számokat a magyar illetékes hatóságoktól.
Ugyanakkor az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ pirossal jelöli Magyarországot, az adatok szerint július utolsó hetében négy megbetegedésről érkezett bejelentés.
Vagyis valami történik, erről azonban a hatóságok mélyen hallgatnak, mint az a bizonyos a fűben. Mire ez a nagy titkolózás, és miért nem jelentették a megbetegedéseket?
Sőt, egyesek szerint nem is csak arról van szó, hogy nem beszéltek róla, hanem szándékosan elhallhatták.
Ilyen esetben a lakosságot figyelmeztetni kellene, nem eltusolni az ügyet, amellett hogy nyilvánvalóan nem is a pánikkeltés a hatóságok dolga.
Az elmúlt hónapokban rendre érzékelni lehetett, hogy ez bekövetkezik.
Sokan a menekülthullám érkezésével magyarázzák azt, hogy Európában vészes ütemben terjedni kezdtek azok a szúnyogfajták, melyek ezt a vírust hordozzák.
Ebben van valami, ugyanis Olaszországban többen is meghaltak az idei évben és tavaly is, főleg azokon a területeken, ahol a menekültek megjelentek. Ugyanakkor a szakemberek szerint az éghajlatváltozás a másik fő tényező, mely idecsalta ezeket a rendkívül veszélyes szúnyogokat.
A meleg levegő és az egyre forróbb klíma ugyanis kibővítette az egzotikus kórságokat terjesztő rovarok élőhelyét.
Ez pedig végzetes járványokat hívhat életre Európán belül, amire az egészségügyi rendszerek nincsenek kellőképpen felkészülve.
A szúnyogcsípéssel terjedő vírust a fertőzöttek 80 százaléka tünetmentesen vészeli át, az esetek ötödében a megbetegedés túlnyomórészt enyhe tünetekkel és magától gyógyul.
Mindössze egy százalékban azonban a fertőzés agyhártya- vagy agyvelőgyulladást okozhat, ami bénuláshoz, kómához vagy a beteg halálához vezethet.
Ettől még nagyon veszélyes, és egy esetleges járvány gondolata sem valószínűtlen.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Az egészségügyi szakemberek egész Európa-szerte figyelmeztették a lakosságot, hogy nem árt komolyan venni a fertőzés veszélyét.