Az ősi ital receptje nagyon sok évezreden át fennmaradt. Ugynaúgy alkalmazták az ősi Tibetben, mint Kína és India egyes részein.
Az embereknek nem csak erőn felüli fizikai állapotot kölcsönzött, de segített megőrizni kognitív képességeiket, vagyis egyfajta természetes agyserkentőként is használták.
Az egészségügyi cikkek előszeretettel ajánlják a fahéj alkalmazását mind ételekhez, mind italokhoz. Egyes kutatások kimutatták, hogy a fahéj képes csökkenteni a vércukorszintet.
Az elmélet szerint, mivel a vércukorszint nem ingadozik, ezért a jóllakottságérzés is tovább fennmaradhat és kevesebbet eszik az illető.
Számos kutatás vizsgálta, hogy a fahéj csökkentheti-e a vércukorszintet.
Egy 2016-os áttekintőben, 10 különböző tanulmányt vizsgálva arra jutottak, hogy a fahéj átlagban csökkentette az éhomi vércukorszintet és jobb eredményt ért el, mint egyéb táplálék kiegészítők.
Bár a csökkenés nem volt nagymértékű és a legtöbb tanulmányban részt vett személy nem tudta teljesíteni a kezelési célokat.
A kutatási módszerek is változóak voltak. A napi adag 120 mg és 6000 mg közötti tartományban váltakozott és a vizsgálat időtartama 4-től 16 hétig terjedhetett.
Mindez azt jelenti, hogy további kutatásokra van szükség a biztosabb eredmény érdekében, mielőtt a szakértők tudományosan alátámasztva, határozottan ajánlani tudnák a fahéjat vércukorszint szabályozás és súlycsökkentés céljából.
A fahéj fogyasztás és az étvágy között tehát nincs tisztán kimutatott kapcsolat.
Nincs arra bizonyíték, hogy a fahéj fokozná a teltségérzetet. A több fahéj fogyasztása nem valószínű, hogy csökkenti az étvágyat.
Az ital elkészítése pofonegyszerű, nem véletlenül alkalmazták az ősi népek is, mivel könnyen beszerezhető összetevőkből állt.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Tegyél egy fahéj rudat egy kancsó vízbe és tedd be éjszakára a hűtőbe. Ugyanezt megteheted egy teáskanál őrölt fahéjjal is.