A fagylalt helyett sok esetben valami mást kapnak az emberek. Olyat, ami bizony óriási károkat okozhat bennünk! Nem is gondolnád, milyen kemikáliákkal dúsítanak egyes fajtákat! Mutatjuk, hogy különböztesd meg a jó fagyit a televegyszerezettől!
Nyár van, rendkívül jó az idő az egész országban, és egyre melegebb hullámok érik el a hazánkat. Mondhatnánk, hogy már fagyis idő van.
Azonban a fagyizással nagyon kell vigyázni: nem mindegy, hol, mikor és milyen fagyiért adunk pénzt.
Ugyanis a fagyi veszélyes is lehet, és egy nagy átverés, főleg azért, mert a nagy fagyi maffia működésbe lépett hazánkban, és ezerszámra verik át az embereket, gyanútlan vásárlókat.
A fagylalt helyett sok esetben valami mást kapnak az emberek. Olyat, ami bizony óriási károkat okozhat bennünk! Sokszor nem tudják az emberek, hogy nem minden fagyi áll természetes összetevőkből. Sőt a legtöbb egyáltalán nem tartalmaz semmi ehetőt.
Nem egy olyan fagyi van ami valójában csak felpuffasztott, vizes stabilizátorszer halmaz, egy ömlengő massza, ami olyan, mint a műanyag, megédesítve.
Már előállítottak olyan tojást, ami nem látott tyúkot soha. Sajnos a fagylaltokban – és mennyi minden másban is – megtalálható gyümölcsökkel, a csokoládéval, tejszínnel, tejjel, fűszerekkel is ugyanez a helyzet
– nyilatkozta a Dining Guide-nak Mihályi László cukrászmester a pénzcentrum információi alapján.
Hazánkban rengeteg fagyizó nyílt meg a jó idő miatt, vannak, ahol tömött sorokban várakoznak az emberek egy-egy gombócért.
Igen ám, de a fgyik egy része tele van lőve vegyszerekkel és stabilizátorokkal, valamint egyéb metserséges anyagokkal.
Minden téren arra mennek ugyanis rá, hogy a fagyi jól nézzen ki, kevésbé olvadjon, és ínycsiklandozó legyen, kerüljön ez bármibe!
Pedig az ilyen fagylaltok fogyasztásra alkalmatlanok gyakorlatilag és veszélyesek is a szervezetünkre.
De mégis, hogyan lehet megkülönböztetni a műanyag masszafagyit az igazitól, mire kell ügyelni?
A cukrászmester elmondta, hogy sajnos nincsenek olyan jelek, amelyekről egyértelműen el lehetne dönteni már kóstolás előtt, hogy egy fagylalt fel van-e turbózva ezekkel a kemikáliákkal vagy sem, de néhány dologra érdemes odafigyelni:
- A fura színek (mondjuk a hupikék) arra utalhatnak, hogy tele van nem természetes anyaggal a fagyi.
- A fura nevek (például esti álom) alkalmasak lehetnek arra, hogy át se gondoljuk, hogy mit eszünk. Ha mondjuk valaki a legjobb francia csokoládét használja a fagylaltjához, akkor miért nem ezt írja ki?
- Túl nagy választék, túlságosan csicsás megjelenés, túl olcsón. A külső megjelenés sokszor a belső tartalom hiányát hivatott elrejteni, a túl olcsó ár pedig egészen egyértelműen mutathatja, hogy nem költenek el megfelelő mennyiségű pénzt alapanyagra.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Mindemellett nincs könnyű dolgunk, ha elkerülnénk a kamufagyit, ugyanis Mihályi László úgy gondolja, hogy a hamisítványok is túl szépre sikerednek.