Egy új kutatás nem akármilyen eredményekre jutott! Mindent csak a profit irányít?
Egy új kutatás szerint az étrend-kiegészítők, terhesvitaminok egyértelműen nem javítják a kismamák és babáik egészségét. Sőt egyes vitaminok nagyobb mennyiségben való bevitele egyenesen árt a magzatnak! Az egész csak egy nagy üzlet, melyből a gyógyszerlobbi profitál?
Régóta elfogadott tény, hogy a terhes nőknek szüksége van különböző vitaminokra a terhesség ideje alatt, mint például D-vitaminra, és folsavra.
Ezt senki sem vitatja, azt azonban igen, és mostmár erre tudományos igazolás is van, hogy a terhességi vitaminok nem többek, mint egyszerű pénzkidobás.
És erről a gyógyszeripar minden bizonnyal már régóta tudott, mégis rengeteg terhes nőnek adták el a terméket, akik jóhiszemben használták is.
Valójában a terhes vitaminok nem szóltak másról, mint pénzlehúzásról, és profitról. A gyógyszerlobbi ugyanis rájött, hogy ha elhiteti a várandós nőkkel, hogy szükségük van különféle vitaminokat tartalmazó bogyókkal tömniük magukat ahhoz, hogy egészséges kisbabát szüljenek.
Az egész csak egy nagy átverés volt? Fontos hangsúlyozni, leszögezni már a legelején, hogy igyekeztünk a lehető legjobban objektívek maradni a cikk kapcsán, így próbálunk csak a makacs tényekre vonatkozni.
A gyógyszerlobbi marketing gépezete kitűnően, mondhatni olajozottan működött a terhes nők esetében is.
Arról a gyógyszerlobbiról beszélünk, mely annak idején a cigarettát is reklámozta, mint egészséges terméket. Igen, jól olvastad, nem elírás!
Közel 70 évvel ezelőtt még doktorok, főorvosok ajánlották a dohányzást, és különböző, a gyógyszeripar által pénzelt reklámok is születtek, melyek a dohányzást pozitív színben tüntetik fel. Pedig már akkor tisztában voltak vele, hogy rendkívül káros az egészségre.
De miért is reklámozták volna akkor? Ki tudja. Ha tudatában voltak annak, hogy mit tesznek, akkor könnyen elképzelhető az is, hogy szándékos “beetetése” volt az embereknek, tulajdonképpen így csináltak maguknak új betegeket.
Mivel tudták, hogy rengeteg ember lesz később súlyosan beteg a cigarettától, azzal számoltak, hogy a masszív reklámhadjárat okozta dohányfogyasztás terjedése miatt néhány éven, évtizeden belül a rákos megbetegedések rohamosan terjedni kezdenek.
Ez pedig végeláthatatlanul sok pénzt fog hozni nekik, hiszen a kemoterápiás kezelések, a különféle rákgyógyszerek nem mondhatóak éppen olcsónak sem ma, sem akkor…
De térjünk vissza a terhesvitaminokra. A gyógyszeripar, ami annak idején elhitette mindenkivel, hogy a cigi is lehet élvezetes, évek óta azt szajkózza, hogy a magzatnak rengeteg vitaminra van szüksége ahhoz, hogy egészséges legyen.
A rengeteg fizetett reklám, a csillivilli tévés hirdetések mind ugyanazt sugallják: szedned kell a vitaminokat, különben nem lesz egészséges a gyereked!
Pedig a valóság egészen más. Korábban már több független kutatás igazolni látszott azt, hogy ezek a vitaminok szinte semmit nem tesznek hozzá az egészséges fejlődéshez, két vitamint leszámítva.
A mostani kutatás azonban minden kétséget kizáróan igazolta, hogy a terhesvitaminok nem többek, mint pénzkidobás, és teljesen hatástalanok.
Több független aktivista csoport is felhívta már erre a figyelmet, és azt állították, hogy az ezeket a termékeket gyártó cégeknek nem az az érdeke, hogy megoldást, gyógymódot találjanak a különböző betegségekre, hanem hogy ügyfeleket “gyártsanak” maguknak.
Természetesen nem minden ilyen terhesvitamin, és étrend-kiegészítő van a gyógyszeripar hatásköre alatt, de népszerű termékek mögött megtalálhatóak a gyógyszeripar egyértelmű érdekeltségi körébe tartozó cégek, vagy maguk a gyógyszergyárak.
Bármennyire is megdöbbentő, de igaz. Egyes vitaminok károsak a magzatra nézve. A folsav vizsgálata során arra jutottak a kutatók, hogy napi 400 mikrogramm bevitele megóvhatja a magzatot a gerincvelő egy fejlődési rendellenességétől.
A D-vitaminnal viszont egészen más a helyzet. A D-vitamin fogyasztását ugyanis az anya és a magzat egészséges csontjaiért ajánlják.
Az A-vitamin viszont veszélyes lehet a várandósság alatt, túl nagy mennyiségben árthat a babának.
Vitaminok szedése közben szinte senki nem gondol bele abba, hogy mennyi más származékot visz be a saját és magzata szervezetébe.
A mesterséges vitaminok maguk is tartalmaznak mesterséges, káros anyagokat: színezékeket, ragasztó anyagokat, a gyártás során felhasznált kémia anyagok maradékait.
Általánosságban az is egyértelműen igazolt, hogy a nagy mennyiségben gyártott, mesterséges körülmények között szintetizált, tisztított, tablettázott vitaminoknál a felszívódásuk, hasznosulásuk bizonytalan, sokszor nagyon kis mértékű.
Egyes orvosok nem csak odáig mennek, hogy nem tulajdonítanak éppen ezért különösebb pozitív hatást a vitaminoknak, hanem még ennél is tovább mennek:
Szerintük, mivel a szintetikus anyagokat biológiailag nem ismeri fel a szervezet, ezek felesleges és káros anyagként rakódnak le a szervezetbe, ami egy magzat esetében súlyos fejlődési rendellenességeket is okozhat
Az is nagyon érdekes, hogy miért magzatvédő vitaminoknak, vagy terhesvitaminoknak hívjuk őket. Nem az anyát kellene védeni? A várandós szervezetet?
A legtöbb cég azt sugallja a reklámok során, hogy erre a babának van szüksége holott a baba nem egy külön csatornán él a terhes nők testében.
Mindent az anyától kap, így ha az anyaszervezete megerősödik, a babának sem lesz semmi baja.
Kifejezetten a terhes női test igényeit figyelembe vevő vitaminokat lenne érdemes előállítani a jövőben, nem pedig a növekedő magzat állítólagos igényeit tartani szem előtt.
Évezredeken át megvoltak a nők magzatvédő vitaminok nélkül. Ami azt illeti, jóval kevesebb sérült bab született ezek széleskörű alkalmazása előtt, de nem lenne fair ezen sérült magzatokat a terhesvitaminok számlájára írni, hiszen még ma sem tudják biztosan, mi, vagy milyen hatások együttese okozza azt, hogy ma már egyre több sérült, mentálisan nem egész gyermek születik.
“Csak folsav és D-vitamin szedése ajánlható a várandósság idejére, ezek pedig viszonylag olcsók” – mondták a kutatók.
Janet Fyle, a brit szülésznők kollégiumának tagja elmondta, hogy egészséges, sok zöldséget-gyümölcsöt tartalmazó étrendet tanácsolnak a babát tervező vagy váró nőknek, valamint folsav szedését.
Arról azonban lebeszélik őket, hogy kettő helyett egyenek.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!
Az étrend-kiegészítők gyártóit képviselő szövetség szerint a termékeny nők jelentős része nem jut elég tápanyaghoz az ételekből, melyeket fogyaszt, az étrend-kiegészítők “kitölthetik ezeket a táplálkozási hiányokat”.