A szakemberek szerint nem ülhetünk ölbe tett kézzel, azonnal akciótervre van szükség.
Friss adatok azt mutatják, hogy soha ekkora veszélyt nem jelentett még az a veszedelem, amit maga az ember szabadított rá a bolygóra.
Igazi katasztrófa várhat ránk, ami biztosan bekövetkezik, már csak az a kérdés, hogy ez pontosan mikor történik meg.
Az már a jelenlegi folyamatokból is jól látható, hogy zajlik, és szép lassan minden szélsőségessé válik.
Világszerte több mint egymilliárd emberre jelent fenyegetést a globális felmelegedés miatti hőség.
Több országban hiány van az élelmiszerek és orvosságok tárolásához szükséges hűtőberendezésekből és légkondicionálókból.
Kutatások alapján a hűtőszekrények, a ventilátorok és egyéb hűtőberendezések működtetéséhez szükséges egyre több villamos energia tovább fogja erősíteni az éghajlatváltozást.
Az ENSZ egészségügyi szervezete szerint az éghajlatváltozással összefüggő hősokk évente akár 38 ezerrel több halálozást okoz majd világszerte 2030 és 2050 között.
A jelentés szerint a trópusi országok városoktól távol eső területein sok ember nem fér hozzá a villamosenergia-szolgáltatáshoz, és a kórházak gyakran nem tudják tárolni a hűtést igénylő vakcinákat és orvosságokat, és a városok szegénynegyedeiben szakadozik az áramellátás.
Az angliai Birminghami Egyetem kutatóinak múlt héten közzétett tanulmánya szerint 2050-re megnégyszereződhet a hűtőberendezések száma világszerte, és eléri a 14 milliárdot, ami az áramfogyasztás óriási növekedését eredményezné.
A dokumentum szerint a bolygó 7,6 milliárdos népességéből jelenleg nagyjából 1,1 milliárd embert sújt a probléma Ázsiában, Afrikában és Latin-Amerikában:
70 milliót a gyéren lakott vidékeken és 630 milliót a városi szegénynegyedekben. A több mint ötven országra kiterjedő felmérés szerint India, Kína, Mozambik, Szudán, Nigéria, Brazília, Pakisztán, Indonézia és Banglades néz szembe a legnagyobb gondokkal.
Később azonban mi magunk is sorra kerülhetünk.
Az egész helyzet katasztrofális. A szélsőséges időjárás okozta felfordulásokról ráadásul még nem készült jelentős és átfogó elemzés, de sokan úgy gondolják, hogy ezek további emberi életeket követelnek majd, és jelentős anyagi károkat okoznak majd a világgazdaságban
Az utolsó utáni órákban vagyunk.
Cselekednünk kell, különben a következő generáció, a gyermekeink, unokáink már csak szenvedni fognak ezen a bolygón.
A kutatók ezzel már vagy 10 éve tisztában voltak és folyamatosan próbálták is felhívni a közvélemény figyelmét a probléma jelentőségére, ám akkoriban még senki sem figyelt rájuk.
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!