Gyerekkorában megmentették az életét, bajuszának külön története van, és egyedül rákbeteg édesanyját szerette igazán. Érdekességek az életéből, amiket alig ismer a közvélemény.
A híres Hitler-bajusz
Hitler fiatalabb korában sokkal dúsabb bajuszt hordott, ám az első világháború idején levágatták vele, így alakult ki a jól ismert Hitler-bajusz.
A különleges parancsnak egyszerű oka volt: így ugyanis az akkor még egyszerű tizedesként szolgáló Hitler normálisan fel tudta magára venni a gázálarcot.
A bajuszborotválás ellenére a későbbi Führer kis híján odaveszett a fronton. 1918 októberében egy brit mustárgáztámadás során olyan súlyos mérgezést kapott, hogy kis időre még a látását is elvesztette.
Amikor az 1920-as években le akarták vágatni vele, arra hivatkozva, hogy nem divatos, ő csak annyit mondott rá, hogy akkor majd ő megint divatba hozza.
Gumibabákat gyártott
Hitler elmebeteg volt, ez ma már nyilvánvaló, de ez nem csak mérhetetlen gonoszságra, hanem őrült ötletekre is sarkallta. Elmélete szerint a német megszálló hadseregnek nem szabadott volna keveredni a lerohant országok asszonyaival, ezért felfújható gumibabákat gyártatott a sereg számára.
Az elasztikus hölgyek szőkék voltak, fehér bőrűek, vagyis valódi árják, és állítólag minden tekintetben hasonló élményt nyújtottak, mint az igazi nők.
Bélcsavarodása volt, és Parkinson-kóros is volt
A pszichés defektusok mellett a Führert több testi baj is kínozta, állandó bélcsavarodástól szenvedett, de élete utolsó éveiben már a kezdődő Parkinson-kór tüneteit is felfedezhették rajta a figyelmes szemlélők, például a kéz állandó remegését.
Szemtanúk szerint 1945-ben már látványosan remegett bal keze, melyet gyakran rejtett a háta mögé, vagy fogott le másik kezével.
Hitler, a kábítószer függő
Hangulati ingadozásait kábítószerekkel igyekezett kordában tartani: az orvosai minden reggel egy stimuláló mixet adtak be számára, ezzel Hitler már úgy-ahogy neki tudott látni a napi teendőknek.
A munkamániás diktátor köztudottan amfetaminfüggő volt. Ez sok érdekes, őrülethez hasonlított cselekedetét és megnyilvánulását megmagyarázza utólag.
Egyedül rákbeteg édesanyját szerette
Saját bevallása szerint az egyetlen egy ember, akit életében szeretett, az édesanyja volt. Anyja képét mindig magánál tartotta, állítólag ez a kép a kezében volt akkor is, amikor öngyilkos lett. Hitler 18 éves volt, amikor édesanyja rákbetegségben meghalt, és ez annyira megviselte, hogy a Mein Kampf-ban azt írta, véglegesen kihalt belőle a szeretet.
Nem Hitler volt az eredeti neve
Bár Hitlert már saját nevén anyakönyvezték, apját még Schicklgruber-nek hívták, aki ezt a vicces nevet megváltoztatta anyai nagyszüleinek nevére, Hiedler-re.
Azonban a hivatalos folyamat során egy elírás történt! Ha nem téveszti el a hivatalnok az új családnevet, a diktátort Adolf Hiedler-ként ismerné a világ. Ha pedig nem történik meg a névcsere, akkor Adolf Schicklgruberként!
A kis Hitler életlét gyerekkorában megmentették
Hitler négy éves volt, amikor Passaunál beleesett az Inn folyóba és kis híján belefulladt! Egyik társa, Johann Kühberger beugrott a jeges vízbe és kimentette. Kühberger felnőttként pap lett.
Hátborzongató belegondolni, hogy miként alakult volna a történelem, ha nem sikerül megmentenie…
Amennyiben érdekesnek találtad az itt közzétett információkat, kérjük terjeszd a cikket, juttasd el másokhoz is. Köszönjük!